Chci svou Spravedlnost!

20. května 2012 v 3:04 | Zu |  --- Má filosofie
Kde jsi? Pravdo...
A ty? Slepá Spravedlnosti, jež misky vah máš hlídat v rovnováze, no víc se již nestaráš?
Proč v mém životě přibývá a přibývá neobjasněných křivd, když moc dobře dávno mé upřímné a milující srdce znáš? Proč jsi jen na mne zanevřela? Vždy jindy tak spolehlivá - při všech mých chybách jsi mne hned stejnou měrou pokaždé ,,odměnila"! Proč teď, když štít můj neposkvrněný září do tmy upřímností a láskou bez jediné lži, proč, proč jsi mne, stará soudkyně, můj starý kate, proč jsi mne jen opustila?
Jestli mne stále ještě zkoušíš, Osude, pak věz, že časem u mého věřícího srdce plýtváš! Špíny a bahna přede mne házej kolik chceš - já nikdy věřit nepřestanu, že k dobrým přijde dobré a k špatným zase zlé; že k těm, co milují, přijde láska a k nenávistným zase jen zášť. Byť bych na to měla čekat do dalšího života, já věřit nepřestanu, že upřímným se vrátí pravda...
Nikdy si nezvolím se vzdát, nikdy si nezvolím přestat za pravdu bojovat a nikdy si nezvolím lhát a pohodlně kráčet životem po krátkých nohách na krátké vzdálenosti. To raději ať na mou hlavu padne tisíc lží a křivd, než já bych měla jedinkrát lhát.
Tak proto tě volám, slepá Spravedlnosti, učiň již za dost pro mou lásku, moji upřímnost, mou věrnost a mé slzy...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama